W dniach 22.09.-02.10. przebywamy na urlopie.
Wszystkie zamówienia złożone do 21.09. do godziny 16 zostaną przed urlopem.
Zamówienia złożone podczas urlopu będą wysyłane od 3.10.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Medytacja to doskonały sposób na uspokojenie galopujących myśli i zmniejszenie poziomu stresu. Pozwala na odnalezienie spokoju ducha i wyciszenie się, ułatwia zasypianie i koncentrację. Aby przebiegała bezproblemowo, warto zadbać o właściwą pozycję. W tym celu używa się specjalnych poduszek. Dzięki nim podczas medytacji zachowuje się nie tylko komfort, ale i odpowiednią pozycję kręgosłupa. 

Poduszki do jogi – co to?

Poduszki do jogi i medytacji nie są nowym wynalazkiem. Są one bowiem obecne w tradycyjnych praktykach. Już pierwsi jogini w Indiach używali różnych przyrządów, takich jak klocki czy poduszki, które ułatwiały im pozostawanie w danej asanie jak najdłużej. Poduszka do jogi ma kształt płaskiego walca o wysokości około 30 cm. Stanowi ona duże ułatwienie dla osób dopiero zaczynających praktykę jogi, ale też dla doświadczonych joginów, którzy chcą urozmaicić swoją rutynę.

Poduszka do medytacji – do czego służy?

W medytacji liczy się przede wszystkim połączenie z oddechem, uspokojenie myśli i pozostawanie w odpowiedniej pozycji. Najpopularniejszą techniką jest medytacja w siadzie skrzyżnym lub w kwiecie lotosu. W takim układzie jednak wiele osób zauważa, że mimowolnie się garbią. Inni natomiast odczuwają ból lub dyskomfort już po kilku minutach. Odpowiedzią na te problemy są poduszki do medytacji. Siedzenie na nich wymaga od kręgosłupa wyprostowania się, co wpływa pozytywnie również na jakość oddechu. 

Poduszka zafu – japońska tradycja

Wśród japońskich buddystów najpopularniejszą praktyką medytacyjną jest medytacja zazen. Oznacza to medytację zen na siedząco. Do pozostania w odpowiedniej pozycji wykorzystywane są poduszki zafu. Siada się na nich w siadzie skrzyżnym lub ze złączonymi nogami. Celem tej metody jest oświecenie umysłu i uwolnienie od cierpienia, a w niektórych nurtach także wyzwolenie od próżności. Pozwala wejść na wyższy poziom świadomości i uważności. W praktyce polega na osiągnięciu długotrwałego stanu skupienia.

Poduszka do medytacji – gryka

Wypełnienie poduszek do medytacji i jogi stanowią łuski gryki. Jest to materiał całkowicie naturalny i biodegradowalny, dzięki czemu nie jest szkodliwy dla środowiska. Gryka doskonale dostosowuje się do kształtu ciała, jest bezzapachowa i wygodna. Ponadto nie wchłania wilgoci, nie nagrzewa się i zachowuje swoją formę pomimo upływu czasu. Dzięki temu stanowi bardzo wytrzymałe wypełnienie. 

Poduszka medytacyjna – jak wybrać?

Poduszki do medytacji warto wybierać według osobistych preferencji, biorąc pod uwagę swoje ulubione kolory. Świetnym pomysłem jest także dopasowanie barwy poduszki do maty do jogi lub ulubionego stroju, dzięki czemu można stworzyć estetyczny komplet. Szeroki wybór poduszek w naszym sklepie sprawia, że każdy może znaleźć odpowiadający mu wzór.

Jaka poduszka do medytacji?

Teoretycznie do medytacji można używać zwykłych poduszek, np. tych leżących na kanapie. W praktyce jednak okazuje się, że ich wysokość nie jest dostosowana do budowy ciała, są za miękkie lub zbyt twarde lub szybko się odkształcają. Z tego względu warto posiadać poduszkę przeznaczoną do medytacji, która ułatwi wejście w stan relaksu.

Poduszka do jogi z gryką – jakość i wygoda

Poduszki do jogi z gryką wykonane są z organicznej bawełny wysokiej jakości. Zapewnia to komfort użytkowania, co jest szczególnie ważne podczas praktyki medytacji. Zastosowanie wysokiej klasy materiałów daje także gwarancję trwałości, dzięki czemu poduszka może służyć przez długie lata. Zakup wytrzymałego produktu, z którego będzie się korzystać przez długi czas, jest najlepszym wyborem dla środowiska. 

Poduszki gryczane – popraw swoją jakość życia

Poduszka do jogi jest świetnym akcesorium dla osoby, która dopiero zaczyna swoją praktykę medytacji. Sprawia ona, że czynność staje się przyjemniejsza, dzięki czemu łatwiej wprowadzić ją w codzienną rutynę. Regularna medytacja ma duży wpływ na jakość życia – pozwala lepiej zrozumieć swoje emocje, nawiązywać głębsze relacje, a także dłużej pozostawać w skupieniu i szybciej przyswajać wiedzę. Warto więc wprowadzić tę praktykę do codziennego życia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl