Zawieszamy działalność.

Zamówienia wysyłamy do 27.11.2022

Zatem, jeśli chcesz zrobić zakupy - jest to ostatni moment.

 

Dziękujemy za tworzenie tego niezwykłego miejsca. <3

Promocje
Satynowa opaska na uda
Satynowa opaska na uda
25,00 zł 13,00 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Kadzidła zapachowe

Kadzidła to substancje, których zapach uwalniany jest w wyniku spalania. Stworzone są z naturalnych składników, czyli różnego rodzaju ziół. Od tysięcy lat używane były w celach religijnych na całym świecie. Do tej pory pełnią kluczową rolę w wielu rytuałach, w medytacji czy też podczas tańca intuicyjnego. W Europie wykorzystywane są w głównej mierze w celu nadania pomieszczeniu określonego zapachu. Jednak dla wielu osób ich palenie staje się również swoistym rytuałem. Kadzidełka naturalne znalazły również swoje zastosowanie w kosmetyce, a także medycynie czy kuchni.

Kadzidło zapachowe i jego właściwości

Kadzidełka pali się najczęściej w celu oczyszczenia oraz przyciągnięcia konkretnych energii. Wierzy się, że pomagają one oczyścić atmosferę, sprowadzić pozytywne wibracje i nasycić intencje. W efekcie mają pomóc w zmianie jakiegoś stanu rzeczy. Zapach, który wydobywa się z konkretnych ziół pobudza zmysły, a także świadomość rytualną, znacznie wpływając na umysł. Unoszący się dym ma za zadanie kierować drzemiące energie w odpowiednim kierunku. Kadzidła wytwarzają wibracje, które odpowiedzialne są za ochronę, poczucie bezpieczeństwa czy miłość. Mogą oczyszczać atmosferę, łagodzić nieprzyjemne dolegliwości czy wprawiać w odpowiedni nastrój. Ważne, aby dobrane były nie tylko zgodnie z intencją, ale przede wszystkim zgodnie ze swoim gustem.

Kadzidełka naturalne i ich rodzaje

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów kadzideł. Najważniejsze, aby wybierać tylko takie, które są naturalnego pochodzenia, a substancje, które wytwarzają się podczas ich spalania nie były niebezpieczne dla organizmu. Wysokiej jakości kadzidła oczyszczające są bezpieczne dla zdrowia. Kadzidełka zapachowe mogą występować w różnych postaciach. W naszej ofercie dostępne są: Biała Szałwia, Palo Santo, kadzidło Nag Champa i kadzidło zapachowe drzewo sandałowe.

Biała szałwia – white sage

Biała szałwia (White Sage albo Salvia Apiana ) to roślina używana przez szamanów w różnego rodzaju obrzędach i rytuałach. Wierzy się, że przyciąga ona dostatek, a także odpowiedzialna jest za zapewnienie człowiekowi długowieczności. W wielu kręgach uznawana za świętą ze względu na swoje oczyszczające właściwości. Kadzidło oczyszczające Salvia Apiana zapewnia nie tylko spokojną atmosferę, ale również ma wpływ na duszę – uwalnia od złych mocy i wypędza negatywną energię. Tego rodzaju zioło oczyszczające posiada mocny i niezwykle aromatyczny zapach.   

Palo Santo

Palo Santo w tłumaczeniu znaczy święte drzewo. Podobnie jak Biała Szałwia wykorzystywane jest podczas rytuałów przez szamanów i uzdrowicieli. Charakteryzuje się bardzo przyjemnym i unikalnym zapachem, którego nie sposób zapomnieć. Palo Santo występuje w wielu krajach Ameryki Południowej i Środkowej. Spotkać je można również na Wyspach Galapagos oraz w Meksyku. Wierzy się, że posiada ono właściwości oczyszczające umysł. Pali się je również w celu uchronienia pomieszczeń przed złą energią. Idealne jako kadzidła do medytacji – sprzyja wyciszeniu i znoszeniu napięcia. Jego zapach harmonizuje ciało i umysł. Palo Santo polecane jest szczególnie tym osobom, które borykają się ze stresem i napięciem.

Nag Champa

W ofercie Mentalnego Ogrodu dostępne jest również niezwykle popularne w Indiach kadzidło Nag Champa. Posiada unikalny zapach, który zawdzięcza między innymi kwiatom drzewa Champaca, Halmadii, drzewa sandałowego. Z uwagi na jego wyjątkowość, mnisi indyjscy trzymają w tajemnicy oryginalny skład kadzidła. Kadzidło Nag Champa wykorzystywane jest najczęściej w medytacji. Wierzy się, że jego zapach wytwarza prawdziwie świętą atmosferę i pozytywnie wpływa na moc medytacji.

Kadzidła oczyszczające i zapachowe w Mentalnym Ogrodzie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kadzideł zapachowych w Mentalnym Ogrodzie. Posiadamy zioła, które idealnie sprawdzą się jako kadzidła do medytacji. Unoszący się zapach pozwoli na odprężenie i zapewnienie sobie chwili prawdziwej błogości. Kadzidła oczyszczające to doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem oraz rozniecenie wokół siebie prawdziwej pozytywnej energii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl