Jeśli szukasz jakiegoś modelu spodni, którego nie ma obecnie na stanie, lub szukasz innego modelu – napisz. Chętnie sprowadzimy wymarzony model dla Ciebie!

Promocje
Bluza BE Wear B071
Bluza BE Wear B071
159,00 zł 87,45 zł
Bluza BE Wear B072 Navy
Bluza BE Wear B072 Navy
185,00 zł 101,75 zł
Bluza MOE 390 Ecru
Bluza MOE 390 Ecru
152,00 zł 83,60 zł
Bluza Tessita T255 z kominem, fuksja
Bluza Tessita T255 z kominem, fuksja
150,00 zł 82,50 zł
Bluza Tessita T255 z kominem, black
Bluza Tessita T255 z kominem, black
150,00 zł 82,50 zł
Bluza Tessita T255 z kominem, green
Bluza Tessita T255 z kominem, green
150,00 zł 82,50 zł
Olejek eteryczny miętowy (peppermint)
Olejek eteryczny miętowy (peppermint)
129,00 zł 77,40 zł
szt.
Olejek eteryczny cytrynowy (lemon)
Olejek eteryczny cytrynowy (lemon)
69,00 zł 41,40 zł
szt.
Olejek eteryczny, mieszanka Serenity
Olejek eteryczny, mieszanka Serenity
225,00 zł 135,00 zł
szt.
Skarpetki Many Mornings -Honey Bear stopki
Skarpetki Many Mornings -Honey Bear stopki
15,00 zł 11,25 zł
Skarpetki Many Mornings - Ice Pinguin
Skarpetki Many Mornings - Ice Pinguin
25,00 zł 18,75 zł
Skarpetki Many Mornings - Polar Bear
Skarpetki Many Mornings - Polar Bear
25,00 zł 18,75 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Ajurweda

Ajurweda jest systemem medycyny indyjskiej, który swoje początki miał już w starożytności. Ajurweda, często nazywana matką medycyny, jest przede wszystkim sztuką zachowywania i odzyskiwania pierwotnej równowagi organizmu. Starohinduska sztuka leczenia to połączenie niekonwencjonalnych metod z filozofią oraz psychologią. Mówi ona o powiązaniu Ciała Umysłu i Duszy.
W ofercie Mentalnego Ogrodu znajdziesz przedmioty, które pomogą w odzyskaniu wewnętrznej harmonii i równowagi.

Ajurweda – leczenie

Ajurweda znana jest na całym świecie, ale praktykowana jest głównie w Indiach i na Sri Lance. Dzięki specjalnym zabiegom i rytuałom leczy zarówno dolegliwości fizyczne, jak i choroby natury psychicznej. Doskonale radzi sobie z zaburzeniami trawienia oraz przemianą materii.

Ajurweda wyróżnia cztery poziomy leczenia:

  • leczenie chorób,
  • zapobieganie ich rozwojowi,
  • poprawianie jakości swojego życia,
  • rozwój samoświadomości.

System wykorzystuje jedynie naturalne metody i korzysta ze specjalnie przygotowanych leków. Leki ajurwedyjskie to starannie dobierane mieszkanki ziół i innych składników pochodzenia naturalnego.  

Ajurweda dla zdrowia

Ajurweda jest często nazywana podróżą w głąb siebie. Należy dokładnie poznać siebie i swoje potrzeby, by móc uwolnić się od wszelkich trosk i cierpień. Ajurweda to również rozumienie mechanizmów rządzących światem, a także otaczającej rzeczywistości. Uzyskanie wiedzy na te tematy jest kluczem do uzyskania harmonii i wewnętrznego spokoju. Ajurweda silnie skupia się na samym człowieku – leczenie ciała i duszy rozpoczyna się w głowie.

Ajurweda – joga i medytacja

Ajurweda jest również ściśle związana z jogą. Można powiedzieć, że jest leczniczym aspektem systemu jogi. W swoich metodach wykorzystuje asany i ćwiczenia oddechowe w celu uleczenia chorób fizycznych.

Ajurweda korzysta również z medytacji, która pomóc ma w leczeniu ludzkiej psychiki. Wierzy, że odporność zależna jest od negatywnych emocji, które kumulują się w naszych umysłach. Leczenie znacznie większej liczby chorób natury fizycznej powinno rozpocząć się zatem od pracy nad umysłem i oczyszczeniem się ze złych emocji. Umysł i ciało są nierozerwanie ze sobą połączone – nierównowaga pomiędzy nimi rodzi poważne konsekwencje.

Ajurweda dla piękna

Piękno w ajurwedzie nie ma nic wspólnego ze współczesnymi kanonami piękna. Piękno jest połączeniem trzech aspektów: wewnętrznego, zewnętrznego oraz mistycznego. Pięknem zewnętrznym nazywamy wszystko to, co składa się na urodę – kształt i kondycję ciała oraz stan włosów, skóry i paznokci. Ajurweda do zewnętrznych aspektów zalicza również sposób poruszania się, a także ogólną witalność i radość życia. Piękno wewnętrzne to inaczej kondycja duszy, czyli cechy charakteru oraz stan emocjonalny i duchowy. Praca nad swoim umysłem i wewnętrznym pięknem pozwalają na wyzbycie się negatywnych pierwiastków, które często przekazywane są w genach.

Ajurweda dla początkujących

Życie według ajurwedy polega między innymi na optymalnym wykorzystywaniu naturalnych cykli dobowych. W określonych ramach czasowych należy wykonywać podstawowe czynności, które pozwalają zachować harmonię i ład. Należą do nich między innymi: codzienna pielęgnacja jamy ustnej i usuwanie nalotu z języka, masaż olejowy głowy bądź całego ciała, ćwiczenia fizyczne i oddechowe, a także medytacja. Bardzo ważne jest również spożywanie odpowiednich posiłków oraz picie dużej ilości wody.

Akcesoria do ajurwedy w sklepie Mentalny Ogród

W ofercie naszego sklepu znajdziesz akcesoria, które wspomogą proces leczenia zarówno ciała, jak i duszy. Posiadamy między innymi kubek Jala Neti, który skutecznie łagodzi objawy alergii i kataru. Pozwala on również na usunięcie nadmiaru śluzu i zanieczyszczeń, pomaga przy przeziębieniu oraz zalecany jest również do leczenia bezsenności, padaczki czy też astmy.

W naszym sklepie dostępny jest również miedziany czyścik do języka, skutecznie usuwający z jego powierzchni nalot, który negatywnie wpływa na zmysł smaku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą akcesoriów ajurwedyjskich w Mentalnym Ogrodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Mentalny Ogród - Sklep