Jeśli szukasz jakiegoś modelu spodni, którego nie ma obecnie na stanie, lub szukasz innego modelu – napisz. Chętnie sprowadzimy wymarzony model dla Ciebie!

Uwaga: w dniach 1.10.-11.10.2020 odpoczywamy. Wrócimy do Was zregenerowani 12.10.2020 :)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Ajurweda

Ajurweda jest systemem medycyny indyjskiej, który swoje początki miał już w starożytności. Ajurweda, często nazywana matką medycyny, jest przede wszystkim sztuką zachowywania i odzyskiwania pierwotnej równowagi organizmu. Starohinduska sztuka leczenia to połączenie niekonwencjonalnych metod z filozofią oraz psychologią. Mówi ona o powiązaniu Ciała Umysłu i Duszy.
W ofercie Mentalnego Ogrodu znajdziesz przedmioty, które pomogą w odzyskaniu wewnętrznej harmonii i równowagi.

Ajurweda – leczenie

Ajurweda znana jest na całym świecie, ale praktykowana jest głównie w Indiach i na Sri Lance. Dzięki specjalnym zabiegom i rytuałom leczy zarówno dolegliwości fizyczne, jak i choroby natury psychicznej. Doskonale radzi sobie z zaburzeniami trawienia oraz przemianą materii.

Ajurweda wyróżnia cztery poziomy leczenia:

  • leczenie chorób,
  • zapobieganie ich rozwojowi,
  • poprawianie jakości swojego życia,
  • rozwój samoświadomości.

System wykorzystuje jedynie naturalne metody i korzysta ze specjalnie przygotowanych leków. Leki ajurwedyjskie to starannie dobierane mieszkanki ziół i innych składników pochodzenia naturalnego.  

Ajurweda dla zdrowia

Ajurweda jest często nazywana podróżą w głąb siebie. Należy dokładnie poznać siebie i swoje potrzeby, by móc uwolnić się od wszelkich trosk i cierpień. Ajurweda to również rozumienie mechanizmów rządzących światem, a także otaczającej rzeczywistości. Uzyskanie wiedzy na te tematy jest kluczem do uzyskania harmonii i wewnętrznego spokoju. Ajurweda silnie skupia się na samym człowieku – leczenie ciała i duszy rozpoczyna się w głowie.

Ajurweda – joga i medytacja

Ajurweda jest również ściśle związana z jogą. Można powiedzieć, że jest leczniczym aspektem systemu jogi. W swoich metodach wykorzystuje asany i ćwiczenia oddechowe w celu uleczenia chorób fizycznych.

Ajurweda korzysta również z medytacji, która pomóc ma w leczeniu ludzkiej psychiki. Wierzy, że odporność zależna jest od negatywnych emocji, które kumulują się w naszych umysłach. Leczenie znacznie większej liczby chorób natury fizycznej powinno rozpocząć się zatem od pracy nad umysłem i oczyszczeniem się ze złych emocji. Umysł i ciało są nierozerwanie ze sobą połączone – nierównowaga pomiędzy nimi rodzi poważne konsekwencje.

Ajurweda dla piękna

Piękno w ajurwedzie nie ma nic wspólnego ze współczesnymi kanonami piękna. Piękno jest połączeniem trzech aspektów: wewnętrznego, zewnętrznego oraz mistycznego. Pięknem zewnętrznym nazywamy wszystko to, co składa się na urodę – kształt i kondycję ciała oraz stan włosów, skóry i paznokci. Ajurweda do zewnętrznych aspektów zalicza również sposób poruszania się, a także ogólną witalność i radość życia. Piękno wewnętrzne to inaczej kondycja duszy, czyli cechy charakteru oraz stan emocjonalny i duchowy. Praca nad swoim umysłem i wewnętrznym pięknem pozwalają na wyzbycie się negatywnych pierwiastków, które często przekazywane są w genach.

Ajurweda dla początkujących

Życie według ajurwedy polega między innymi na optymalnym wykorzystywaniu naturalnych cykli dobowych. W określonych ramach czasowych należy wykonywać podstawowe czynności, które pozwalają zachować harmonię i ład. Należą do nich między innymi: codzienna pielęgnacja jamy ustnej i usuwanie nalotu z języka, masaż olejowy głowy bądź całego ciała, ćwiczenia fizyczne i oddechowe, a także medytacja. Bardzo ważne jest również spożywanie odpowiednich posiłków oraz picie dużej ilości wody.

Akcesoria do ajurwedy w sklepie Mentalny Ogród

W ofercie naszego sklepu znajdziesz akcesoria, które wspomogą proces leczenia zarówno ciała, jak i duszy. Posiadamy między innymi kubek Jala Neti, który skutecznie łagodzi objawy alergii i kataru. Pozwala on również na usunięcie nadmiaru śluzu i zanieczyszczeń, pomaga przy przeziębieniu oraz zalecany jest również do leczenia bezsenności, padaczki czy też astmy.

W naszym sklepie dostępny jest również miedziany czyścik do języka, skutecznie usuwający z jego powierzchni nalot, który negatywnie wpływa na zmysł smaku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą akcesoriów ajurwedyjskich w Mentalnym Ogrodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Mentalny Ogród - Sklep